Επίσκεψη στην Μεραρχία Πεζικού Έδεσσας.

Την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές/τριες του ΕΕΕΕΚ Έδεσσας και ο Σύλλογος Διδασκόντων ήταν καλεσμένοι του Διοικητή της ΙΙ Μηχανοκίνητης Μεραρχίας Πεζικού Έδεσσας.

Ο Υποστράτηγος, Άρης Ηλιόπουλος, πιστός στην παράδοση που έχουν δημιουργήσει οι προκάτοχοί του, υποδέχθηκε τους μαθητές/τριες του ΕΕΕΕΚ Έδεσσας στην Λέσχη Αξιωματικών (ΛΑΦΕ) της Μεραρχίας.
Ο Υποστράτηγος πλαισιωμένος από το υπόλοιπο προσωπικό της Μεραρχίας φρόντισαν να δημιουργήσουν μια ζεστή και γιορτινή ατμόσφαιρα για τα παιδιά. Μέσα στη χριστουγεννιάτικα στολισμένη αίθουσα εκδηλώσεων και υπό τους γιορτινούς ήχους της ορχήστρας, τα παιδιά γευμάτισαν, χόρεψαν και διασκέδασαν.

Οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και η Διεύθυνση του Εργαστηρίου Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης (ΕΕΕΕΚ) Έδεσσας εύχονται προσωπικά στον Υποστράτηγο Ηλιόπουλο αλλά και σε όλο το προσωπικό, στρατιωτικό και πολιτικό, της ΙΙ Μ/Κ Μεραρχίας Πεζικού Έδεσσας Καλά Χριστούγεννα και η καινούργια χρονιά να είναι ευλογημένη και δημιουργική.

Merarxia1